Ryzyko ciąży w 14 dniu cyklu

Mam pytanie. Jeżeli miesiączkę miałam 28 lipca, po miesiączce współżyłam z moim chłopakiem 5 sierpnia, następnie 9 i 11 sierpnia, z tym że, mój chłopak nie miał orgazmu przy tych dwóch próbach. Dodam, że cykle mam co 27-28 dni. Czy była możliwość zajścia w ciążę w którymkolwiek z tych dni? Jeśli tak, to najprawdopodobniej w którym? Bardzo serdecznie dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie zabezpieczała się Pani przed niepożądaną ciążą, to do zapłodnienia mogło dojść w każdym z tych dni. Największe szanse na ciążę były 9 i 11 sierpnia (w cyklach 28 dniowych owulacja następuje najczęściej około 14 dnia cyklu). Brak orgazmu u Pani partnera nie był odpowiednim zabezpieczeniem, ponieważ podczas stosunku plemniki mogą być uwalniane do pochwy przed orgazmem (w tzw. preejakulacie, czyli wydzielinie poprzedzającej ejakulację).