Ryzyko hipotrofii w drugiej ciąży

Jestem w drugiej ciąży, II trymestr. 5 lat temu, będąc w pierwszej ciąży, stwierdzono hipotrofię płodu. 2 miesiące przeleżałam w szpitalu położniczym. Czy mając dziecko z hipotrofią trzeba leżeć w łóżku w szpitalu? Kiedy stwierdza się hipotrofię, jakie muszą być parametry? Kiedy może objawić się to w obecnej ciąży? Jak duże jest prawdopod. że teraz też tak będzie? Jak tego uniknąć? Dodam, że pierwsze dziecko miało 10/10 pkt, 56 cm i 3360 g w 40 tyg. 4 dni, w momencie narodzin. ???
Piotr Pilarski

Nie trzeba leżeć jednak uważa się, że w szpitalu kobieta jest bezpieczniejsza gdyż jest pod stałą opieką lekarzy. Jest to waga poniżej 10 centyla dla tygodnia w którym się znajduje. Może się objawić już przy pierwszym badaniu USG. Prawdopodobieństwo jest większe jednak nie musi tak być. Proszę zdrowo się odżywiać. Sugeruję zapoznać się z artykułem https://parenting.pl/portal/hipotrofia-plodu

Pozdrawiam.