Wymiary noworodka a objawy hipotrofii

Witam, urodzilam dziecko w 39 tygodniu z waga 2720g dlugosc 52 cm. Obwod glowy 34,5 cm obwod klatki piersiowej 33,5. W ksiazeczce mam wpisane -objawy hipotrofii. W szpitalu powiedziano mi ze dlatego ze dziecko wazy mniej niz 3kg. Ja myslalam ze hipotrofia jest przy wadze ponizej 2500g. Mam rozumiec ze kazde donoszone dziecko ponizej 3kg jest hipotrofikiem? Czy moje zostalo uznane ze wzgledu na wymiary ?

Lek. Tomasz Budlewski

noworodek hipotroficzny to noworodek, którego masa ciała jest poniżej 10. percentyla standardowej krzywej masy ciała w zależności od wieku ciąży. Mówiąc prościej dziecko jest mniejsze na danym etapie niz powinno być.