Waga i wymiary dziecka w 36. tygodniu ciąży

Witam, w dniu dzisiejszym miałam ostatnie planowane usg. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Lekarz który robił badanie powiedział że dziecko waży 3 kg i 300 gram oraz ma 46 cm wzrostu. Zastanawiam się czy 46 cm wzrostu w stosunku do takiej wagi nie jest niepokojące. Czy to nie za mało? Czy jest jakaś szansa że do porodu jeszcze urośnie? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wymiary i masa ciała z badania USG są orientacyjne i podane przez Panią wartości nie budzą niepokoju. Do porodu masa ciała i wzrost powinny jeszcze ulec zwiększeniu.