Co jest powodem dużej wagi u osoby szczupłej?

Witam. Czy mozliwe jest zjawisko "ciężkich kości"? Wyglądam lepiej niz połowa moich koleżanek- zero fałdek, płaski brzuch, smukła sylwetka, lecz przy wzroście 170 cm ważę 80kg. Zdrowo sie odżywiam. Mimo to, koleżanki, ktore maja fałdki na brzuchu i większe pupy oraz gorsze nawyki żywieniowe- waza o wiele mniej przy podobnym wzroście... Proszę o wskazówkę, dlaczego moja waga utrzymuje sie na 80kg, mimo iż na tyle nie wyglądam...

Dzień dobry,

można przypuszczać, że jest Pani aktywna fizycznie i w związku z tym za Pani masę ciała odpowiadają mięśnie, które mają zdecydowanie mniejszą objętość od tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam