Czy moja waga jest w porządku?

Mam 13 lat, ważę 53kg i mam 165cm wzrostu. Moje BMI jest w normie, ale mam fałdy tłuszczu na brzuchu. Znam dziewczyny, które ważą więcej, ale tak nie mają. Pomocy!

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, nie musisz się nią martwić. Podejrzewam w związku z tym, że te ,,fałdy'' na brzuchu nie są, aż tak straszne:) Jeśli jednak nie podoba Ci się Twój brzuch możesz spróbować ćwiczeń kształtujących mięśnie tej części ciała - znajdziesz ja na stronie www.abccwiczenia.pl.

Ćwiczenia to najlepsza metoda na to, by brzuch był płaski i zgrabny. Jesteś w wieku, w którym u kobiet sylwetka się zmienia i nabiera bardziej kobiecych kształtów, dlatego Twoja budowa może się różnić od budowy koleżanek i na pewno będzie się jeszcze zmieniać. Uprawiaj różne sporty i nie unikaj zajęć w-fu w szkole. Odżywiaj się zdrowo i unikaj ciężkostrawnych, tłustych potraw, a na pewno problem zniknie.

Pozdrawiam