Jak szybko zrzucić przynajmniej 9 kg bez głodówek i tego typu zabiegów?

Mam 12 lat, mój wzrost to 172 cm i ważę 63/64 kg. Podejmowałam dietę typu picie jakiś tam na odchudzanie - co było obrzydliwe. Sport na porządku dziennym. Codziennie w szkole wf + każdego dnia po 3-4 spacery z rodziną czy z przyjaciółmi. Czasem (jeśli mam czas) idę z koleżankami na basen. Trudne jest podanie mojego jadłospisu, jem różnie - raz mało raz dużo, w tygodniu od szkoły i zajęć dodatkowych zależy jak będę śpieszyć się z jedzeniem. Napoje - hmmm, zazwyczaj dużo gazowanych napojów, a mało wody. Na choroby przewlekłe raczej nie choruję, na przeziębienia - tak! Jak jeszcze osiągnąć figurę bez efektu jojo i tych zbędnych typu cellulit itd.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała mieści się w granicach normy, a wiek nie jest odpowiedni na takie drastyczne odchudzanie. Proporcje Twojego ciała jeszcze będą się zmieniać i za jakiś czas z pewnością wysmuklejesz. W okresie dorastania bowiem zaczyna się gromadzić tkanka tłuszczowa i sylwetka nabiera bardziej kobiecych kształtów. Musisz oczywiście dbać o dietę i aktywność fizyczną, aby tak się stało.
Powinnaś jeść 5 posiłków w ciągu dnia, w regularnych odstępach - to bardo ważne.
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Dieta powinna odpowiadać piramidzie żywienia: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Powinnaś jeść dużo produktów z pełnego ziarna, chudego nabiału, mięs i ryb, owoców. Unikaj natomiast słodyczy, potraw tłustych i słodkich. Ogranicz fast foody i napoje gazowane. Pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty.
Jeśli do tego dołożysz regularną aktywność fizyczną, Twoja masa ciała z pewnością się unormuje, a ciało nabierze lepszych kształtów dzięki ćwiczeniom.
Głodówki, diety z gazet, czy stosowanie preparatów na odchudzanie nie daje długotrwałych efektów i nie zawsze jest dobre dla zdrowia. Unikaj takich metod!
Pozdrawiam