Nieskuteczna dieta u 10-latki

Mam na imię Martyna. Mam 10 lat, 57 kg wagi, 148 cm wzrostu. Mam duży brzuch, trudno jest mi ćwiczyć na Wf. Koleżanki i koledzy się ze mnie śmieją. Byłam u dietetyka. Powiedział mi, że cierpię na otyłość. Dał mi dietę. Używałam jej 5 miesięcy. Nic nie pomogło. Później zaczęłam ćwiczyć. Nic mi nie pomogło. Nie mogę zawiązywać sznurowadeł. W talii mam 80 cm. Nie wiem co zrobić. Moja rodzina nie jest otyła. Nikt nie ma nadwagi. Nie jem słodyczy ani fast foodów. Proszę o pomoc.

Witaj,
Twoja obecna waga nie wskazuje otyłości. Masz dopiero 10 lat i sylwetkę dziecięcą, albo skrzywiony kręgosłup - lordoza. On dają wrażenie dużego brzucha i wypchniętej do tyłu pupy. Miałaś badany kręgosłup? Zacznij jeść regularnie posiłki o małej objętości, pij zieloną herbatę i miętową. Zwiększ aktywność fizyczną - wykonuj ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz na mięśnie brzucha - http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch, http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke. Pozdrawiam, Aneta Kościołek