Ryzyko wad genetycznych u płodu

Witam,jestem w ciąży, 1,5tyg temu dr uznał, że to 6tyg wczoraj, że10.Ostatnia miesiączka 14.08, cykl nieregularny, nawet do 46dni, zapłodnienie 14.09. Słyszałam serce dziecka było wolne 70/min dr powiedział, że nie mam szans na donoszenie ciąży lub urodzę chore dziecko z wadami genetycznymi. Czy na prawdę jest tak źle? Co powinnam zrobić, żeby polepszyć sytuacje-nie dostałam, żadnych wskazówek?Czy powinnam przyjmować jakieś leki? Proszę o Pomoc

Renata GrzechociĹska

Witam!
Prawidłowa czynność serca płodu między 6 a 10 tygodniem ciąży waha się między 100-140 uderzeń/ minutę. Pojedyncza obserwacja zwolnionego rytmu nie musi sugerować zagrożenia dla rozwoju ciąży. Niepokojące jednak jest utrzymywanie się tak wolnego rytmu. Występowanie czynności serca poniżej 85 uderzeń na minutę jest złym czynnikiem rokowniczym. Między 11 a 14 tygodniem ciąży robi się badanie USG, które ocenia ryzyko wad wrodzonych. Dlatego proszę być w stałym kontakcie ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam.