Wady genetyczne dziecka matki z nadczynnością tarczycy

Witam, od 4 miesięcy mam stwierdzoną nadczynność tarczycy a dokładnie gravesa basedowa. Z mężem staramy się o dziecko. Biorę thyrozol(10) i propranolol(3x10). W ulotkach jest napisane ze nie zaleca się ciąży i że w przypadku ciąży dziecko może urodzić się z wadami wrodzonymi. Jak często zdarzają się takie przypadki? moi lekarze mówią, że nie widzą przeciwwskazań co do ciąży jednak ja obawiam się, że moje dziecko będzie miało wady wrodzone. Czy moje obawy są słuszne?

Aleksander Ropielewski

Nie są to przypadki częste i trudno jest ocenić czy w konkretnym przypadku dojdzie do powstania wad wrodzonych, dlatego wskazana jest dokładna dagnostyka prenatalna celem wcześniejszego wykrycia wad wrodzonych.