Czy można zostać matką w wieku 47 lat?

Mam 47 lat czy moge jeszcze zostac matka(oboje z mezem tego pragniemy)?

Witam. Jeśli miesiączkuje Pani regularnie - ciąża jest jak najbardziej możliwa. Przed poczęciem dziecka konieczna jest jednak dokładna ocena ginekologiczna. Proszę pamiętać również że zajście w ciążę w tym wieku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powstania u dziecka wad wrodzonych w związku z czym konieczna jest suplementacja dużych dawek kwasu foliowego oraz ścisłe stosowanie się do zaleceń ginekologa.