Wodogłowie a szanse na kolejne ciąże

Witam mam 37 lat. jestem po dwóch cesarkach. Dwójka chłopców zmarło. Było to wodogłowie oby dwa porody były w Poznaniu .Ostatni poród był 2005 r. chciałabym jeszcze spróbować .Chce się dowiedzieć czy jest nadzieja na jeszcze jedną ciąże .Moze jakiś mogę uzyskac kontakt kto mógłby mi pomóc .I doradzić co dalej.dziekuje

Aleksander Ropielewski

Szanse, z racji na wiek są mniejsze niż w statystycznej populacji, jednak nie wyklucza to możliwości zajścia w ciążę w sposób naturalny lub przy użyciu zapłodnienia pozaustrojowego. Odnośnie ryzyka wad wrodzonych sprawa jest trudniejsza, ponieważ nie jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyka ich występowania, za wyjątkiem suplementacji kwasu foliowego w okresie poczęcia i ciąży.