Czy osoba w wieku 47-lat może zajść w ciążę?
Mam 47 lat. Mam jedno dziecko, ale bardzo marzę o drugim. Rok temu byłam u ginekologa na badaniu usg (wtedy jeszcze nie planowałam dziecka), który powiedział, że moje jajniki są w bardzo dobrym stanie oraz, że mogę mieć jeszcze dzieci. Czy mam szansę na zajście w ciążę? Dodam, że miesiączkuję regularnie co 27-29 dni. Bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Skoro ginekolog powiedział że jajniki dobrze funkcjonują to zapewne szansa jest. Tylko wymaga przygotowania, dlatego sugeruję ponowna wizytę u ginekologa i badania kontrolne krwi, suplementacje kwasu foliowego.
Pozdrawiam