Czy osoba w wieku 47-lat może zajść w ciążę?

Mam 47 lat. Mam jedno dziecko, ale bardzo marzę o drugim. Rok temu byłam u ginekologa na badaniu usg (wtedy jeszcze nie planowałam dziecka), który powiedział, że moje jajniki są w bardzo dobrym stanie oraz, że mogę mieć jeszcze dzieci. Czy mam szansę na zajście w ciążę? Dodam, że miesiączkuję regularnie co 27-29 dni. Bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko.

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro ginekolog powiedział że jajniki dobrze funkcjonują to zapewne szansa jest. Tylko wymaga przygotowania, dlatego sugeruję ponowna wizytę u ginekologa i badania kontrolne krwi, suplementacje kwasu foliowego.
Pozdrawiam