Jakie suplementy diety poprawiają płodność u kobiet?

Witam! Chciałabym dowiedzieć się o bezpieczne środki (tabletki, zioła, witaminy) polepszające płodność, coś co przyspieszy zajście w ciążę i pomoże przygotować organizm do zajścia w ciążę. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Nie ma suplementów diety, które zwiększałyby płodność kobiety. Jeżeli zależy Pani jak najlepszym przygotowaniu do ciąży, może Pani przyjmować preparaty witaminowe przeznaczone dla Pań starających się o dziecko. W okresie prokreacyjnym wskazana jest również suplementacja kwasu foliowego w dawce o,4 mg na dobę. Regularne jego przyjmowanie istotnie obniża ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka. W obecnej sytuacji, gdy Pani planuje rozpocząć starania o dziecko, najlepiej byłoby umówić się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa bądź lekarza rodzinnego, który zleci Pani podstawowe badania oceniające Pani stan zdrowia (morfologia, OB, TSH, badania ogólne moczu). Warto również przeanalizować Pani historię chorób zakaźnych i ewentualnie zaszczepić się np. na różyczkę. Pozdrawiam.