Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko wystąpienia wtórnej boreliozy

Witam, mając 8 lat zostałam ukąszona przez kleszcza i od razu dostałam antybiotyki przeciw boreliozie. 3 lata temu miałam robione badania, wynik:IgG obecne, IgM nie. Od roku miałam plamę na łydce z przodu i ostatnio poszłam do dermatologa zlecił mi badania na borelioze, które są drogie. Po stosowaniu m. Cloberg plamka mi zniknęła. Czy wtórna borelioza jest możliwa? Kleszcz mnie w tą łydkę nie ukąsił. Jesli jest mozliwe to czy wystarczy zrobić badania IgM skoro IgG i tak wyszło że sa obecne?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Nie zawsze 1 antybiotyk wystarcza w wyleczeniu boreliozy i wtedy mamy przewlekła borelioze. Najlepiej zrobić western Blot igm i igg

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy