Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ukąszenie przez dwa kleszcze a wystąpienie boreliozy w rodzinie

W 2013 miałam 2 kleszcze (jeden w V, drugi VI). Zostały wyjęte po ok 2 dniach. Przy pierwszym dostałam antybiotyk na 3 tygodnie. Przy drugim (inny lekarz)kazano mi tylko obserwować czy będzie rumień. Po żadnym ukąszeniu nie było rumienia. Jak do tej pory nie mam też żadnych objawów bólowych, na które chorzy często się skarżą. Tydzień temu u obojga moich rodziców wykryto boreliozę (Westernblot) leczą się ILADS. Teraz mam obawy o siebie. Co powinnam zrobić? Zbadać się? Czy możliwe że jestem chora?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lepiej zrobić western blot igg i IgM a nie czekać np na jakiś przykry objaw neurologiczny

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy