Ryzyko zajścia w ciążę w czasie pieszczot

Witam!

Pierwszy raz piszę w takiej sprawie na forum, ale jestem naprawdę zdenerwowana, mimo tego że mam wiedzę dość obszerną, to i tak mam obawy. Gdyż biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat, jednak z koleżankami trochę popiłyśmy i zdarzyła mi się przygoda z chłopakiem. Tak jak pisałam wyżej biorę tabletki i pieściliśmy się i starał się we mnie wejść najpierw z prezerwatywą, jednak byłam tak spięta, że mu nie wyszło, więc dalej zostały nam tylko igraszki. Po chwili próbował, ale już bez prezerwatywy, jednak znowu mu się nie udało wejść, ale jakby nie było to bez prezerwatywy. Czy jest możliwość ciąży? Bo nie wiem czy ja już tak wariuję.

Było to w trakcie 5 dnia brania tabletki, jestem teraz 26 dni po stosunku, 23 dnia zrobiłam test ciążowy, pokazał wynik negatywny (tak byłam zdenerwowana, że zrobiłam go o 4 nad ranem), ale w drugim dniu okresu, który powinnam mieć, a miałam tylko brązowe plamienie, które trwa do teraz (w sumie 7 dni). Czy test mógł się pomylić po 23 dniach? Czy moja głowa tak wariuje, że powoduje, że chodzę z ściśniętym gardłem i ciągłym bólem głowy? Jeszcze jestem po dwudniowej jelitówce, ale zaraz zacznę myśleć, że to co innego.

Proszę o odpowiedź!

Witam serdecznie!

Nie pisze Pani nic na temat regularności przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli ostatnie 7 tabletek oraz 7 kolejnych przyjmowała Pani o tej samej porze, nie występowały w międzyczasie wymioty, biegunki ani inne sytuacje mogąc osłabić skuteczność preparatu, to stosunek należy uznać za zabezpieczony, ze znikomym ryzykiem ciąży. Domowe testy ciążowe zaleca się wykonywać 14 dni po ryzykownym zbliżeniu. W Pani przypadku minęło dni 23, zatem test należy uznać za wiarygodny. Reasumując, wydaje się, że może być Pani spokojna.

Pozdrawiam