Ryzyko zapłodnienia przez przeniesienie nasienia na bieliznę

Dzień dobry! Czy to możliwe, żeby zajść w ciążę na przykład poprzez przeniesienie nasienia na bieliznę? Martwię się, ponieważ niedawno byłam u koleżanki, która ma brata i boję się, że mogłam mieć kontakt z jego nasieniem, na przykład w toalecie lub dotykając czegoś, gdzie było jego nasienie, a w dodatku spóźnia mi się miesiączka.

Witam serdecznie!

W przedstawionych przez Panią sytuacjach nie ma możliwości zajścia w ciążę. Bielizna stanowi istotną barierę dla plemników. W Pani poście zapytuje Pani jednak nie o zbliżenia, ale o korzystanie z tych samych przedmiotów. W takiej sytuacji ryzyko ciąży jest zerowe. W tym miejscu należy bowiem podkreślić, iż plemniki poza ustrojem kobiety są w stanie przeżyć zaledwie kilka - kilkanaście minut. Po tym czasie nasienie wysycha, a plemniki ulegają obumarciu.

Pozdrawiam