Ryzyko zarażenia chorobą bostońską u kobiety w ciąży

dzień dobry jestem w 29 tyg. ciąży moje 4 letnie dziecko ma chorobe bostońska i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo ze mogłam się zarazic jestem przerażona a do tego biorę leki na podtrzymanie ciąży Fenoterol i Isoptin prosze o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Koniecznie proszę zgłosić się do Lekarza prowadzącego Pani ciążę, który będzie w stanie ocenić czy infekcja u Pani wpłynęła w jakiś sposób na ciążę. Ważne jest aby podczas infekcji obniżać gorączkę, jeśli ona wytępuje, ponieważ ma to niekorzystny wpływ na dalszy przebieg ciąży. Pozdrawiam