Ryzyko zarażenia chorobami po użyciu nożyczek do obcięcia zdartej skóry

Witam panstwa mam pytanie zranilam sie w noge znaczy w piete starlam sobie skore drzwiami sterczaca skorke obcielam nozyczkami i nie umylam ich i zostawilam. Wieczorem byly one uzywane czy jezeli ktos obcinal sobie paznokcie nimi a byla na nich zaschnieta krew a ja jestem zdrowa i nie mam zadnej choroby np.hiv czy ktos moze sie czyms zarazic czy jest takie ryzyko czy nic sie nie stanie bo sie martwie pizdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie jest Pani nosicielką chorób przenoszonych drogą krwi to nie ma ryzyka zarażenia.