Rozdrapanie pryszcza a ryzyko zarażenia żółtaczką

Witam bardzo.Na początku bardzo dziękuję za odpowiedzi bo już parę razy korzystałam z waszej strony.A teraz mam takie pytanie.Dotykalam pieniądze tzn.monety kiedy szłam do sklepu.i coś mnie zaswedzialo i okazało ze to był płaszcz.Nie rozdrapalam go do krwi ale nie wiem czy nie zdrałam troszkę naskórka lub nie zdrapalam z tego pryszcza takiego cypelka,a teraz się martwie czy moglam zarazic sie zółtaczka bo mam malutkie coreczki.Bardzo prosze o odpowiedz.

Najlepsza droga zapobiegania zakazeniom jest szczepienie przeciwko WZW B ("zoltaczka" wszczepienna) i WZW A ( "żółtaczka" pokarmowa).
Ewa Rybicka