Ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową po niepełnym stosunku

Witam. Kilka dni temu wróciłam z wakacji, gdzie poznałam pewnego chłopaka. Dotykaliśmy się, całowaliśmy i na chwilę (niecała minuta) wsunął swojego penisa bez prezerwatywy do mojej pochwy. Kazałam mu przestać. Później dowiedziałam się, że miał wiele partnerek seksualnych. Bardzo boję się, że mogłam się czymś zarazić. Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się? Gdzie powinnam udać się na badania? Bardzo proszę o pomoc :( Nie potrafię przestać o tym myśleć.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku rzeczywiście istnieje ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. W celu wdrożenia diagnostyki proszę skonsultować się ze specjalistą wenerologiem. Warto byłoby także udać się do specjalisty chorób zakaźnych, który przeprowadzi diagnostykę w kierunku np. HIV.