Ryzyko zarażenia HIV w wyniku kontaktu seksualnego z prostytutką

kilka dni temu odbyłem stosunek z prostytutką w agencji towarzyskiej. Stosunek odbywał się w prezerwatywie, prezerwatywa nie pękła, na penisie nie było zadrapań, zaczerwienień. Prostytutka w momencie dotknięcia prze zemnie prezerwatywy , zmieniała prezerwatywę (chyba obawiała się żebym ja czegoś nie przenosił rękami) Proszę o ocenę ryzyka. Wiem ,że zrobiłem głupotę była to moja pierwsza taka sytuacja ,wcześniej nie miałem ryzykownych zach. . Boję się, że mogłem się zarazić HIV. Dziękuję za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową istnieje nawet pomimo zastosowania prezerwatywy. W celu potwierdzenia/wykluczenia schorzeń sugeruję konsultację ze specjalistą wenerologiem/specjalistą chorób zakaźnych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, jeżeli została użyta prezerwatywa w sposób prawidłowy to ryzyko jest niskie, jednakże ryzyko zawsze istnieje niestety. Zalecam udać sie do lekarza wenerologia celem konsultacji. Pozdrawiam