Stosunek w prezerwatywie z prostytutką a ryzyko zarażenia chorobami wenerycznymi

Witam!, Uprawiałem seks z prostytutką (z różnych przyczyn do tego doszło - był to jedyny raz). Podczas całego stosunku byłem w prezerwatywie (do samego końca). Jestem pewien, że nie zsuneła sie ani nie pękła. Czy powinienem obawiać się zarażenia jakąs chorobą W.? Jeżeli tak to proszę o info kiedy i jakie badania powinienem przeprowadzić. Jestem tydzień po zdarzeniu i żadnych nie pokojących objawów nie zauważyłem
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

HIV

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Ryzyko zakażenia zminimalizował Pan poprzez stosowanie prezerwatywy podczas stosunku. Należy jednak pamiętać, że do zakażenia może dojść także podczas pieszczot, a nie tylko samego stosunku.
Powinien się Pan obserwować czy nie występują żadne objawy - wysypka w okolicach intymnych, wyciek z cewki moczowej o dziwnym zapachu, świąd, pieczenie.
Jeśli takie objawy by się pojawiły powinien Pan zgłosić się do lekarza dermatologa-wenerologa, który poprzez badanie kliniczne i ewentualnie dodatkową diagnostykę pozwoli ustalić chorobę i wdroży odpowiednie leczenie.
Dodatkowo po około 3 miesiącach od stosunku z prostytutką może Pan wykonać bezpłatne, anonimowe badanie w kierunku HIV (w każdym dużym mieście w Polsce).

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Warto zauważyć, że równie ryzykowna jest aktywność seksualna z przygodnymi, nieznanymi partnerkami z pubów czy disco lub portali randkowych...
Profesjonalistki "płatnej miłości" mają średnio więcej kontaktów, ale też zazwyczaj bardziej pilnują stanu zdrowia z oczywistych względów...

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy