Ryzyko zarażenia ospą 3,5-letniego dziecka

Mam pytanie. Synek 3.5 roku był szczepiony dwukrotnie na ospę. W piątek miał kontakt na dworze z dzieckiem, które jak się okazało było już chorę na ospę poczatkowe dni ( czerwone kropki i dwa wypełnione płynem ) generalnie nie dotykali się tylko. Jakie jest ryzyko że synek zachoruje ? Pytam bo za 14 dni mamy zaplanowany urlop.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie da się tego przewidzieć. A kiedy była druga dawka szczepionki? Ospa przyjmuje się że rozwija się w średnio w przeciągu 14-16 dni.