Ryzyko zarażenia ospą przez 5-miesięczne dziecko

Wczoraj byłam z niespełna pięciomiesięczną córką w przychodni (31-go marca skończy 5 miesięcy). Niestety, w poczekalni spotkałyśmy dziecko chore na ospę. Córka nie dotykała chłopca, a ja stanęłam z nią jak najdalej. Jakie jest ryzyko tego, że córka zachoruje? Dodam, że karmiłam ją piersią, ale dwa tygodnie temu córka sama się odstawiła (zaleceniem lekarza było dokarmianie, po którym córka z niechęcią podchodziła do piersi, a mój pokarm zanikał). Jak groźna jest ospa wietrzna dla takiego malucha?

Witam
niezbędny jest bezpośredni kontakt z chorym min.20min
Trudno ocenić czy dziecko się zarazi
Im mniejsze dziecko jest chore na ospę, tym teoretycznie znosi ją łagodniej.