Ryzyko zarażenia ospą u osoby dorosłej

Witam, 3 tygodnie temu moja córka była chora na ospę i ja się nie zarazilam, ale mój brat też miał styczność z moją córka i teraz jest chory na ospę. Mam pytanie czy mam mozliwość zarażenia się teraz od brata jeżeli nie zaraziłam sie od córki. Bardzo sie boje bo chcialam zajść w ciażę ale nie wiem czy mogę w tej sytuacji. Będę bardzo wdzięczna za jak najszybszą odpowiedź. Czy może powinnam zrobić badania na przeciw ciała, z tego co wiem to nie chorowałam na ospę jak byłam dzieckiem.

Proszę Pani, proponuje poczekać z ewentualną decyzją o zajściu w ciąże do 1 miesiąca po wyschnięciu wykwitów skórnych u brata, lub w wypadku kompletnej izolacji od chorego -> od czasu ostatniego kontaktu ( osoby chore stają się niezakaźne właśnie po wyschnięciu wykwitów, a okres inkubacji ospy trwa do ok 3 tygodni ). Niestety, u osoby która przebyła ospę wietrzną może dojść do reaktywacji zakażenia w formie półpaśca i taka osoba jest znów zakaźna ( choć już nie drogą kropelkową ) do momenty wygojenia się pęcherzy. W każdym razie, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce podczas ciąży proszę o niezwłoczny kontakt z lekarzem, a wizyta u lekarza POZ po upływie miesiąca od końca zakaźności brata/ostatniego z nim kontaktu, a przed zajściem w ciąże, będzie dobrym pomysłem. DO tego czasu proponuje wstrzemięźliwość/antykoncepcje.