Ryzyko zarażenia wirusem HIV po dotykaniu ręką okolic intymnych kobiety i masturbacji członka

Witam! czy podczas penetracji kobiety ręką a później masturbacja własnego członka tą samą ręką mogło dojść do zakażenia wirusem hiv?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wirusem HIV można zarazić się poprzez kontakt z krwią osoby zakażonej oraz podczas stosunków płciowych, gdyż w wydzielinach płciowych znajduje się wirus. Jeżeli kontakt ten był bardzo krótki, ryzyko zakażenia jest znacznie mniejsze, jednak nie można go wykluczyć z całą pewnością . Dlatego dla pewności można wykonać anonimowo testy na obecność wirusa w jednym z biur Krajowego centrum ds. AIDS. Pozdrawiam