Czy masturbacja powoduje AIDS?

Czy masturbacja powoduje AIDS, HIV? Chciałbym wiedzieć proszę o odpowiedź

Witam!

HIV jest wirusem, który przenoszony jest poprzez kontakt z wydzielinami ciała zakażonej osoby. AIDS to choroba, która jest wywoływana przez wirusa HIV. Żeby zarazić się HIV osoba musi mieć bezpośredni kontakt z krwią czy wydzielinami narządów płciowych osoby zakażonej. Jeśli masturbuje się Pan samodzielnie, to nie może się Pan w ten sposób zarazić HIV. Jeśli natomiast obawia się Pan, że Pana partner/ka jest zarażony/a, to należy wykonać testy na obecność wirusa we krwi.

Pozdrawiam