Ryzyko zarażenia wścieklizną podczas dokarmiania bezpańskiego kota

Witam. Wczoraj dokarmilem bezpanskiego kota. Zjadl on karme z talerza na tarasie i czekal na wiecej. Dosypalem mu i przystawilem miske blizej poniewaz sie odsunal. Miska byla osliniona a ja zrobilem to lewa reka na ktorej mialem skaleczenie od zaciecia nozem. Nastepnwgo dnia zauwazylem iz bezpanski kot kuleje. Czy w przypadku posiadania ptzez kota wscieklizny moglem sie zarazic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zakażenia wścieklizną jest naprawdę niewielkie. Nie ma powodów do niepokoju. W przyszłości proszę być jednak bardziej uważnym.