Ryzyko zatrucia rtęcią w wyniku przebywania w pomieszczeniu z uszkodzonymi świetlówkami

Witam, od prawie dwóch miesięcy mój mąż pracuje w niewielkiej firmie sprzedającej oświetlenie. W pomieszczeniu, w którym pracuje przez większość czasu, znajduje się spora ilość zwróconych, pękniętych świetlówek oraz żarówek. Bardzo boję się, że może on zatruć się rtęcią, z żarówek która najpewniej unosi się w powietrzu. Będę bardzo wdzięczna za informację jak bardzo szkodliwa jest praca w takich warunkach i czy faktycznie może mu grozić zatrucie się rtęcią z pękniętych żarówek?

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, a czy ma Mąż jakieś objawy? proponuje zgłosić sprawę do Państwowej inspekcji pracy.