Rzut na oko przy SM a możliwość uprawiania sportu

Witam. Choruję na SM od roku czasu. Leczę się avonexem, aktualnie miałam rzut na oko (niewyraźny obraz) i dostalam 3g solumedrolu. Pytanie czy mogę uprawiać sport, chociaz chodzić na dłuższe spacery jeśli jeszcze rzut nie wyleczył się do końca? Pozdrawiam

Aktywność jest jak najbardziej wskazana. Jednak ze średnio intensywnym wysiłkiem proszę poczekać do ustąpienia objawów neurologicznych.
Generalnie u chorych na SM bardzo intensywny wysiłek nie jest wskazany ze względu na możliwość przegrzania organizmu, podobnie jak sauna, ekspozycja na wysokie temp itd. Może to prowokować postęp choroby.