Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Salmonella a dożylne antybiotyki

Panie doktorze co mi pan poradzi na bakterie SALMONELLE w nerce ,chodzę po szpitalach to albo mnie przyjmą albo odsyłają mnie do domu.Dają dożylnie antybiotyki i do domu ,a w domu wszystko wraca z powrotem. W tej nerce również mam kamień i lekarze mówią że trzeba to usunąć ,ale nikt tego nie robi tylko odsyłają do domu jak zbędny towar ,chodzę z tą SALMONELLĄ od kwietnia .Proszę coś doradzić
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Szanowna Pani,
współistnienie kamicy układu moczowego i nawrotowego zakażenia to bardzo częsty duet. Niestety mało przyjemny. Zakażenie rzadko jest skutecznie leczone w takim przypadku bowiem kamień w nerce, o którym Pani pisze, stanowi rezerwuar (żródło) bakterii.
Taki przypadek należy leczyć kompleksowo, tzn absolutnie usunąć kamień i jednocześnie leczyć zakażenie.
Tylko takie postępowanie daje szansę na skuteczne i pełne wyzdrowienie.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy