Schodzenie skóry głowy a łuszczyca

Witam . Mam problemy ze schodzącą skóra na głowie(patrzałem na zdjęcia łuszczycy. Lecz nie mam aż tak wyraznych płatów . Najgorzej jest po umyciu głowy szamponem ( używam co miesiąc innego ,aby sprawdzic czy to jest przyczyną ,lecz to także nie pomaga. W uszach także mi schodzi skóra i robią sie strupki małe . Jest to dość uciążliwem . (dodam jeszcze że używał (żelu do włosów ,lub gumy stylizacyjnej od kilkunastu lat. Lecz nie było wcześniej z tym problemów . Mam te objawy dość długo ,

Prawdopodobnie dolega Panu łojotokowe zapalenie skóry. Warto skorzystać z oliwy salocylol na noc i szamponu z dziegciami przy świądzie skóry dobrze jest stosować leki antyalergiczne okresowo np. Claritina. Dieta nie powinna zawierać cukru, stres działa też prowokująco na takie zmiany. Konsultacja dermatologa jest wskazana
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska