Ściemnienie pigmentowe skóry na penisie

Witam! Ostatnio zauważyłem cienki pasek na moim członku, ciągnie się od spodu przez całą jego długość i kończy się na mosznie. Zaniepokoiło mnie to. Różnica pomiędzy nim a resztą członka jest dosyć widoczna. Zauważyłem go zupełnie przypadkowo podczas kąpieli. Nie daje żadnych objawów, żadnego szczypania czy też pieczenia. Zauważyłem jedynie, że przy delikatnym przesunięciu skórki czerwona pręga marszczy się minimalnie bardziej niż reszta. Bliżej moszny widziałem też może ze 3 naprawdę minimalne krostki ledwo zauważalne i też nie dają żadnych objawów, nawet przy dotykaniu. Są ledwo wyczuwalne pod palcem. Dodam jeszcze, że posiadam stałą jedną partnerkę. Proszę o pomoc i podanie nazw jakichś maści, których mógłbym użyć. Nie jestem na nic uczulony. Mam 20 lat.

Taki ciemny pasek w spodniej części penisa przechodzący na worek mosznowy to normalne ściemnienie pigmentowe skóry występujące u wszystkich mężczyzn. Jest to prawidłowość związana z budową anatomiczną skóry penisa. Nie ma w tym nic niepokojącego i nie wymaga to absolutnie żadnego leczenia. Te małe krostki to zapewne zaczopowane gruczoły łojowe. Też nic niepokojącego. To normalne niegroźne i nie wymagające leczenia zmiany na skórze prącia.