Scyntygrafia kości u 42-latka

witam serdecznie mialam robiona scytnografie kosci ,ponieważ w listopadzie wykryto u mnie guza kosci ramiennej (czekamy na kontrolny tomograf) ale na scytnografi kosci wyszło mi : w fazie metabolicznej dość równomierny wychwyt MDP-Tc-99m w obrebie kosci ramiennej,bez wyrażnych zmian ogniskowych,badanie wykazało fizjologiczną dystrybucje radioznacznika : bardzo prosze o podpowiedż co sie dzieje ,zastanawiam się tez dlaczego nic nie ma napisane na temat guza kosci ramiennej,dziękuje

Trudno cokolwiek to powiedzieć ale zwykle taki opis świadczy o braku aktywności metabolicznej guza, zwykle to dobrze. Ale koniecznie trzeba ten wynik pokazać lekarzowi, który kierował na badanie.