Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks bez zabezpieczenia w 6 dniu cyklu

Witam. Ostatnio kochałam się ze swoim chłopakiem w 6 dniu cyklu, krwawienie było już bardzo małe, a kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł we mnie. Czy istnieje prawdopodobieństo zajścia w ciąże? Moje cykle trwają ok. 24-27 dni. Nie wiem czy iść dla pewności po tabletki po? Proszę o odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Do Pani należy jednak decyzja czy chce Pani zażyć tabletkę "po". Proszę tylko pamiętać, że im szybciej jest ona zażyta tym wyższa jest jej skuteczność.

0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W tym przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Do owulacji dochodzi około 14 dnia cyklu (przy krótszych niż 28 dniowy cykl, może to być wcześniej), a żywotność plemników może sięgać nawet 7-8 dni. Dlatego też jeśli chce Pani uniknąć zajścia w ciążę, należy udać się do lekarza ginekologa po receptę na antykoncepcję "po".

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy