Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku bez zabezpieczenia i wytrysku w 14 dniu cyklu

Witam. Kochałam się z moim mężczyzną bez zabezpieczenia 24/25.05. Mój mężczyzna kończył na zewnątrz ale blisko moich organów rozrodczych. Z moich obliczeń wychodzi że był to 14/15 dzień cyklu. Cykle mam zazwyczaj 28 dniowe. Ostatnio miałam cykl 27 dniowy. A jeszcze wcześniej zdarzył się 30 dniowy. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji dlatego nie można wykluczyć ciąży. Dzień 14 cyklu w Pani przypadku to najprawdopodobniej dzień płodny.

Szanowna Pani!

Jeżeli do wytrysku doszło poza narzadem rodnym, to ryzyko ciąży jest niewielkie, niemniej jednak w preejakulacie, który pojawia się przed wytryskiem ,jest niewileka ilość plemnikówi-może wtedy dojść do zapłodnienia.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka