Stosunek bez zabezpieczenia w 14. dniu cyklu a obawa przed ciążą

Witam, mój cykl trwa 28 dni, jest regularny, wczoraj współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, było to 14 dzień cyklu. Wcześniej uprawialiśmy seks oralny, doszło do wytrysku (partner nie poszedł się umyć), a po jakichś 10 min zaczęliśmy normalny stosunek. Teraz obawiam się, że mogłam zajść w ciążę i zastanawiam się, czy iść do ginekologa po tabletkę 72h. Proszę o szybką poradę. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W Pani przypadku owulacja przypada najprawdopodobniej na 13-14 dzień cyklu dlatego ryzyko ciąży jest stosunkowo duże.