Stosunek bez zabezpieczenia w 24 dniu cyklu

współżyłam wczoraj z chłopakiem bez zabezpieczenia i doszło do wytrysku. był to 24 dzień cyklu a więc wynika z tego że był to dzień nie płodny, moje cykle trwają zazwyczaj 28-30 dni. czy mogę mimo to zajść w ciąże? czy konieczne jest zażycie tabletki PO ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Do stosunku doszło wiele dni po owulacji dlatego nie ma możliwości zapłodnienia. Nie ma więc potrzeby zastosowania tabletki"po".