Escapelle a współżycie w 12 dniu

witam! w dwunastym dniu cyklu współżyłam bez zabezpieczenia z partnerem, nie doszło do wytrysku. Po 42 godzinach zażyłam lek escappella. Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży? mój cykl trwa 28-30 dni.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli do wytrysku nie doszło, a lek został zażyty <72 h od stosunku i przez 3 h po połknięciu tabletki nie wymiotowała Pani, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niskie, ale musi Pani pamiętać, że nie zerowe. Wskutek zażycia dość dużej dawki hormonów może dojść do przyspieszenia / opóźnienia miesiączki w obecnym cyklu, dlatego jeżeli krwawienie nie pojawi się w spodziewanym okresie, to dla pewności sugeruję wykonać test ciążowy.