Seks bez zabezpieczenia w środku cyklu

Nurtuje mnie pewna sprawa. Spotkałam się z chłopakiem i uprawialiśmy seks przerywany, póżniej on miał wytrysk na mój brzuch, raczej nic się nie dostało do pochwy, z tego co mówił wszystko było na brzuchu. Obydwoje wycieraliśmy chusteczkami mój brzuch, więc nie bardzo mam pewność, czy na rękach nie zostało mi jego nasienie. Gdy wróciłam już do domu, poszłam od razu do ubikacji automatycznie zawsze używam papieru, aby się wytrzeć (po stosunku nie zdążyłam umyć rąk, choć go jeszcze dotykałam). Boję się, że przecierając się papierem przed umyciem rąk mogło się coś przedostać, a tym bardziej że mam okres płodny (okres rozpoczął się 18, a spotkaliśmy się 28). Czy jest jakieś ryzyko, że coś mogło się przedostać i mogę zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie martwiłabym się  rękami i  brzuchem poplamionymi nasieniem, tylko raczej preejakulatem. Jest to śluz, który wydostaje się z męskiej cewki moczowej na krótko przed wytryskiem - ten płyn może zawierać niewielką ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. Poza tym pisze Pani, że "raczej nic się nie dostało do pochwy, z tego co mówił wszystko było na brzuchu"... Nie ma więc Pani co do tego pewności, za to prawdopodobnie ma Pani dni płodne...

Niestety, w przypadku stosunku bez zabezpieczenia w środku cyklu ryzyko ciąży jest duże! Jeśli od stosunku minęło mniej niż 72 godziny, to może warto zastanowić się na pigułką "72 godziny po", zwłaszcza jeśli nie ma Pani teraz "warunków" na posiadanie dziecka... Na przyszłość radzę zabezpieczać się np. prezerwatywą - zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mężczyźni nie lubią stosować prezerwatyw i wolą stosunek przerywany, ale w razie "kłopotów", to nie oni noszą dzidziusia w brzuchu przez 9 miesięcy!!!

Pozdrawiam!