Seks oralny a zagrożenie HIV

Dzień dobry, kilka dni temu miałem kontakt seksualny - oralny (tylko) z prostytutką, bez zabezpieczenia prezerwatywą. Wytrysk znalazł się na jej twarzy. Nie miałem kontaktu z jej narządami płciowymi. Nie zauważyłem na swoim penisie żadnych podrażnień ani ranek. Miałbym pytanie, czy w takiej sytuacji występuje ryzyko zakażenia HIV z mojej strony. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

W kontaktach seksualnych nawet jeśli są to kontakty oralne istnieje ryzyko zakażenia.

Faktycznie ryzyko to jest nieporównywalnie niższe niż gdyby doszło do stosunku z penetracją lub kontaktu z krwią zarażonej osoby.

Mimo braku widocznych gołym okiem podrażnień nie można być w 100 procentach pewnym, iż nie ma jakichś mikrourazów.

Uważam, że w niepewnych kontaktach seksualnych należy zawsze używać prezerwatywy.
AIDS nie jest jedyną chorobą przenoszoną drogą płciową. Należy pamiętać, że jest szereg innych jednostek takich jak wirus zapalenia wątroby, wirus opryszczki czy brodawczaka.
Bardzo często w takich sytuacjach dochodzi również do zarażenia chlamydią, kiłą i innymi bakteriami, które powodują liczne dolegliwości i  nieleczone mogą powodować groźne konsekwencję.

Pozdrawiam!