Sepsa i zapalenie opon mózgowych

Witam. Moja 3 miesięczna córeczka 4 tygodnie przechodziła sepsę i zapalenie opon mózgowych. Teraz jest w domu i ma bardzo osłabiony ukł.odpornościowy. Lekarz pediatra zalecił zaszczepić przeciw pneumokokom moją starszą córkę (7 lat) szczepionką Prevenar 13 - czy jest sens ją szczepić ? Młodsza ma odroczone wszelkie szczepienia na 8 miesięcy z powodu pentaglobinu i transfuzji krwi. Czy ja z żoną też mamy się szczepić??? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza pediatry, co do szczepień u Państwa zależy od zawodu jaki Państwo wykonujecie. co do drugiej córki jak najbardziej trzeba