Siilny ból prawego nadgarstka od wewnętrznej strony

Od tygodnia, mam silny ból prawego nadgarstka od wewnętrznej strony. Poza tym jest mały obrzęk palców i nadgarstka,mam problem z zaciśnięciem pięści. Od 2 lat jestem leczona metotrexatem w dawce 15mg. 1x w tygodniu plus acidum folicum 15mg. 1x w tygodniu. Lekarz zlecił mi teraz smarowanie nadgarstka metindolem i ketonal 2xdz. w dawce po 100mg. Minęło już 5 dni i nie widzę efektu. Ból nadgarstka utrzymuje się. Pracuję na oddziale opiekuńczym i dżwiganie, podnoszenie pacjentów nie jest mi obce.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety obciążająca praca nie sprzyja zmniejszeniu takich dolegliwości, przez co terapia może być tez mniej efektywna i może być potrzebne więcej czasu, żeby były efekty. W razie długiego utrzymywania się dolegliwości proszę o ponowny kontakt z reumatologiem. Pozdrawiam.