Silna bolesność pleców a wyniki badania RTG

Silne bóle pleców.Rtg: Klinowate zniekszt.trzonu kr.Th12z sklerotyzacja górnej powierzchni-przebyte?Złamanie kompresyjne.Niewielka lewowypukła skolioza w odc.L/S kręgosłupa z rotacją kręgów. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Załam.osi długiej na wys.L1/L2,L2/L3,kręgozmyk na wys.L4/L5.Zaaw.zmiany zwyrodnien.w odc.L/S kr.w postaci asymetr.zwężenia przestzeni m-kręgowych, sklerotyzacji podchrzęstnej,osteofitozy krawędz.z obecnością osteofitów mostkujących.Zwapnienia w t.biodrowych Prosę o interpretację

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik pokazuje zaawansowane zmiany kręgosłupa. Konieczna wizyta u ortopedy w celu ustalenia najbardziej odpowiedniego postępowania.