Silne bóle brzucha i biegunki u 4-latki

Dziecko 4 letnie.Przez 3 tygodnie miało silne bóle brzucha przy normalnym miękkim stolcu na zmianę z biegunkowym ze śluzem.Już 3 miesiąc utrzymuje się ból przy wypróżnianiu.Stolec jest miękki lub luzny.Z kału żadnej infekcji jelit nie wykazało.We krwi plt podwyzszone było 520g/l.Usg ok.Alergia wykluczona. Teraz 5 razy krew utajona w kale dodatnia.Lym6.09(1.00-6.00)procent72.0(20.0-42.0)Neu1.70(2.00-8.00)pr20.1(45.0-70.0)hgb14,1(12-14)żelazo i reszta morf ok.Per rektum ok.Co może dolegać dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

a badanie w kierunku pasożytów? konieczne badanie lekarskie aby móc cos więcej powiedzieć. proponuje koniecznie udać się do lekarza pediatry. po badaniu będzie można zastosować odpowiednie dalsze postępowanie.