Silne bóle brzucha z biegunką po posiłku w wyniku stresu

Witam. W stresujących sytuacjach, po zwykłej kanapce czy po jakimkolwiek posiłku występują u mnie silne bóle brzucha z biegunka. Nie wiem dlaczego i z czym to jest związane. Ograniczyłam jedzenie fast foodów, staram się odżywiać normalnie i zdrowo, jednak problem nie zniknął.. nie wiem co si ze mną dzieje. Proszę o radę. Dziękuję. Paulina

Aleksander Ropielewski

Jest to fizjologiczna reakcja na stres i przyczyny należy raczej upatrywać nie w zmianie diety a nadmiernym napięciu psychicznym. Rozwiązaniem najpewniej jest ustalenie przyczyn stresu i znalezienia sposobów na radzenie sobie z nim.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witaj! Na początek proponuję zrobić badania (gastroskopię) - skierowanie od lekarza rodzinnego. Trzeba wykluczyć podłoże somatyczne. Jeśli tak się stanie to pozostaje problem na tle psychicznym, wtedy proponuję udać się na konsultację do terapeuty aby nauczyć się panować nad stresem :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/