Silne bóle głowy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Od tego czwartku odstawilam tabletki antykoncepcyjne ktore zazywalam od okolo 10 lat. Od momentu odstawienia mam bardzo silne bole glowy. Czy jest to skutkiem ich odstawienia ? jakies 4 miesiace temu zmienilam na inne tabletki gdyz okazalo sie ze od poprzednich pojawily sie takze bole glowy , po zmianie bole zmiejszyly sie a czasami ich w ogole nie bylo . Natomiast teraz po odstawieniu calkowitym bole glowy pojawily sie ze zdwojona sila. Uprzejmie prosze o informacje na ten temat.Agnieszka

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej możliwe, że bóle głowy spowodowane są odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych, które zawierają hormony płciowe regulujące napięcie mięśniówki naczyń. Nadmierne rozszerzenie naczyń krwionośnych może powodować migreny.