Bóle głowy po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam od 3 tygodni boli mnie glowa raz z tylu raz z przodu zaczelo sie to w czasie gdy rozpoczelam przyjmowanie srodkow antykoncepcyjnych do tego kilka dni po przyjeciu pierwszej tabletki poszlam na solarium i po wyjsciu strasznie zaczela bolec mnie glowa :( trwa to juz 3 glowa przestaje bolec tylko w nocy ale rano znowu zaczyna i tak cale dnie po przyjeciu tabletek przeciwbolowych bol zmiejsza sie na jakis czas ale po 2-3 godzinach znowu boli dodam ze tydzien temu odstawilam te tabletki anty

Magdalena Mroczek

Ból głowy może występować z powodu hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego. Najlepszym sposobem, aby przekonać się czy bóle mają związek z antykoncepcją jest odstawienie tabletek na jeden cykl i obserwacja, czy bóle ustąpią.